"Держи вора - кричит вор" - яка нищівна та самобичувальна приказка у російського народу. «Народ скаже – як зав’яже», - знає українець.
За кілька днів 9 травня. День перемоги у війні, яка закінчилася багато десятиліть тому. Сьогодні Україна переживає іншу. Вона наче й на війну не схожа: немає фронтів, військових «котлів», танкових розрізаючи атак. Але тим не менше маємо окупований Крим, десятки тисяч до зубів озброєних військ на кордонах Херсонської, Луганської, Донецької, Чернігівської областей. Групи диверсантів щодня проникають на територію країни і піднімають там сепаратистські настрої. За всім цим – реальні долі, знищені домівки і нормальне життя, вбиті і постраждалі люди.
Свято 9 травня відсилає нас до відчуття братства з російським народом, який з нами переміг у тій війні. Натомість реалії змушують нас ламати власну пам'ять від усвідомлення того, що той самий брат, можливо, саме у ці хвилини чекає наказу атакувати твою землю. При цьому агресор з усіх пропагандистських каналів верещить, що українці – «фашисти». Хоч святих винось: у новинах, історичних програмах, шоу тупих фільмах «на тему Великої Вітчизняної» на нас виливаються все нові й нові звинувачення у співпраці з Гітлером. Дістається всім країнам, що вирвалися з обіймів «старшого брата Каїна». Литовці, латиші, естонці – «кляті лісові брати», українці – «бендеровці» і т.д.
А чого це ти так волаєш «держі», га?
Про РОА – Російську Визвольну Армію (Русская Освободительная Армия - прим. ред.) генерала Власова знають усі. Армію! Світові уже вуха заклало від прокльонів на адресу дивізії СС «Галиччина». А що у «брата»?
Незворушна історія нам підкаже. Ось тільки есесівські російські частини: добровольчий полк СС «Варяг», 1-а російська національна бригада СС «Дружина», 15-й козачий кавалерійський корпус СС, 29-а гренадерська дивізія СС «Рона» (1-а російська), 30-а гренадерська дивізія СС «Дірлевангер». Це ще не все. Сусіди люблять хизуватися своїми «ряженими» козаками, он і в Криму вони відіграли свою есесівську роль. Що ж, досвід є, про який говорить бойовий шлях 15-го Козачого російського корпусу СС (3 дивізії, 16 полків), 29-а Російська бригада СС (6 полків), 30-а Росіська бригада СС першого формування 1944 року (5 полків).

А бригади головного управління імперської безпеки СС (РСХА)? 1-а Російська національна бригада СС «Дружина» (3 полки, 12 батальйонів), 1-а Гвардійська бригада РОА «Зондеркоманда 113» СД (1 батальйон, 2 роти), бригада СС «Центру антибільшовицької боротьби» - ЦАББ (3 батальйони), Розвідувально-диверсійне з’єднання Головної команди «Росія - Центр» зондерштабу «Цепелін» РСХА-СС (4 загони спецназу).
Повторюємо, це лише російські есесівці. Якщо почати люструвати російські підрозділи Вермахту – тут місця не вистачить. Ось лише поверхнево: Збройні сили Конгресу визволення народів Росії (КВНР – 1 армія, 4 корпуси, 8 дивізій, 8 бригад), Російська визвольна армія Вермахту (12 охоронних корпусів, 13 дивізій, 30 бригад), Російська визвольна народна армія (5 полків, 18 батальйонів), Російська національна народна армія (3 полки, 12 батальйонів), Російська національна армія (2 полки, 12 батальйонів).
Воював проти своїх Авіаційний корпус КВНР, 532-й, 539-й, 582-й, 583-й, 584-й, охоронні корпуси Вермахту, 590-й, 580-й охоронні козачі корпуси, Російський легіон «Білий хрест» (4 батальйони). А особлива дивізія «Росія» Абверу генерала Смисловського (1 полк, 12 батальйонів), бригада «Граукопф» генерала Іванова (1 полк, 5 батальйонів), а 442-а, 136-а, 210-а дивізії особливого призначення? Тут що ще треба обов’язково взяти до уваги. Звинувачуючи всіх навколо в колабораціонізмі, Кремль сором’язливо упускає, що російські частини гнобили Європу не тільки потім, після Перемоги, але й на боці фашистів. Російський охоронний корпус Вермахту в Сербії, Російська «Народна варта» тилового району, групи армій «Центр», Російсько-хорватський 15-й гірськострілецький корпус особливого призначення і т.д.
Педантичні німці підрахували: станом на 1943 рік загальна кількість російських військ, що воювали на боці Третього Рейху, становить 800 тис. осіб. Якщо ж врахувати, що солдати гинули в боях і у військові частини постійно прямували поповнення, то до цих 800 тис. можна сміливо додати ще тисяч 200-300 росіян. Більше мільйона! Ось факт: коли в 1943 році Гітлер зажадав прибрати всіх росіян з Східного фронту і перевести їх на Західний, генерали схопились за голови – це було не можливо, тому що кожен п’ятий(!) вояка на Східному фронті був тоді росіянином.
Ось і виходить, що ті, хто сьогодні так старанно паплюжать сусідів за «співпрацю з фашистами», - вони використовують нині методи фашистів для позбавлення все тих же народів їх незалежності, повсталої після розпаду 1991-у радянської імперії.
Чи не пора вже усім миром стулити злодієві пельку і надавати по руках – як у 1945-у?

Ю. Сандул

Стаття із газети "Липовецькі вісті" №32 від 30 квітня 2014 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити