Європейський банк розвиткуУ період нестабільної економічної ситуації в країні багато компаній намагаються заручитися зовнішньою підтримкою та розраховують на отримання грантів. Про те, які можливості є у українських представників бізнесу, зокрема малого та середнього ми запитали у народного депутата України VIII скликання Руслана Євгеновича Демчака.

Руслане Євгеновичу,чи збираєтесь ви допомагати розвитку підприємництва у Липовецькому районі?

Одне з пріоритетних та перспективних завдань для себе та своєї команди я вбачаю у підтримці підприємництва в районі з метою збільшення робочих місць, та розвитку економіки. В першу чергу, це стосується підтримки малого та середнього бізнесу, який потребує підтримки з боку держави та може бути додатково підсилений зовнішніми програмами та грантами. Грант – це одноразова фінансова допомога, на відміну від кредиту, не передбачає повернення коштів чи вкладених інвестицій. Одним із джерел підтримки різноманітних проектів у Липовецькому районі мають стати саме гранти.

Пропоную почати із програми Європейського Банку Реконструкції та Розвитку з підтримки малого та середнього бізнесу.

У чому полягає грантова підтримка за цією програмою?

ЄБРР допомагає малим та середнім підприємцям залучити та оплатити високопрофесійних консультантів, які здатні якісно змінити їхній бізнес.

Отже, ЄБРР надає кошти на реалізацію проектів українськими консалтинговими агентствами. Консалтингові послуги в залежності від потреб бізнесу можуть бути різноманітними – від маркетингових досліджень, написання бізнес-планів до реорганізації бізнес-процесів та управління трудовими ресурсами. На сьогоднішній день в базі ЄБРР понад 150 консалтингових компаній, які пройшли прискіпливу акредитацію та в якості послуг яких представники ЄБРР впевнені.

На яку суму може розраховувати представник малого та середнього бізнесу? Сума гранту від ЄБРР за програмою групи підтримки малого бізнесу складає від 50 до 75% вартості консалтингового проекту, за виключенням ПДВ. Але ця сума не може перевищувати 10 тисяч євро. Можливо, знайдуться скептики, які скажуть, що це не є достатньою сумою, заради якої варто приймати участь у гранті, тим паче що частину затрат прийдеться погасити самому підприємству, але я переконаний, що для середнього, а тим паче для малого бізнесу це значна сума коштів, і в них немає іншої можливості отримати якісні послуги зовнішніх консалтингових агентств, які здатні якісно змінити бізнес, вийти на новий рівень розвитку, мислити більш масштабно та структуровано.

Думаю, такий проект буде дуже корисний наявним сільськогосподарським товаровиробникам району.

Які вимоги до підприємств? Це має бути приватний український бізнес (більше 50% бізнесу має належати громадянам України), який представлений на ринку понад два роки і є конкурентоздатним. А головне, щоб підприємці самі морально були готові міняти підходи до ведення власного бізнесу. Бо позиція, що я і так все знаю, знімає потребу участі у цьому проекті.

Що потрібно для того, щоб стати учасником даного гранту?

Для можливості отримати грант потрібно зв’язатися напряму з моїм представником у Липовецькому районі Остапенко Сергієм Володимировичем, тел. (096) 588 52 81. Процедура подання на грант – дуже проста і не займає багато часу чи зусиль – це надання мінімального пакету документів.
Ми допоможемо вам з поданням заявки та іншими організаційними моментами.

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) допомагає українському бізнесу у переході до ринкової економіки, адже у Європі саме малий та середній бізнес є опорою для економічної стабільності країни. Наприклад, якщо в Україні малий та середній бізнес генерує 11-15% валового внутрішнього продукту, то в розвинених країнах Європейського союзу – 60-80%.

ЄБРР було вже підтримано 285 підприємців різних сфер. З них найбільшу частку займають харчова промисловість, виробництво, гуртова та роздрібна торгівля, економіка та IT-сфера.

Додати коментар


Захисний код
Оновити