88 кандидатів, що голосували за так званий «закон диктатури» 16 січня, висуваються в одномандатних виборчих округах. Із них 85 кандидатів йдуть самовисуванцями.

Лише в одному окрузі – 101 округ на Кіровоградщині – балотується одразу 2 голосувальники за закон 16 січня - Грушевський Віталій Анатолійович та Поплавський Михайло Михайлович.

Найбільше таких кандидатів балотується у Харківській області – 13. На другому місці Дніпропетровська - 11 кандидатів. У Донецькій області – 9, у Запорізькій – 7. Луганській, Одеській та Черкаській – по 5. У Миколаївській та Чернігівській – по 4. У Волинській, Житомирській, Київській та Хмельницькій – по 3. У Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Херсонській – по 2.(Зокрема у 18 округу, до складу якого входить Липовець - це Григорій Калетнік). У Чернівецькій області – один кандидат.

Водночас, низка народних депутатів чинного скликання Верховної Ради України, які висуваються на цих парламентських виборах, згодом написали заяви із спростування свого голосування за «диктаторський закон»**.

*Аналіз Руху ЧЕСНО ґрунтується на даних поіменного голосування за законопроект №3879, розміщених на офіційному сайті Верховної Ради (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=3611). Кандидатами, які голосували за «диктаторський закон» 16 січня, вважаються в тому числі й депутати, які пізніше написали заяву «про відкликання голосу».

** Заяву з прохання вважати результатом свого голосування - "Не голосував" написали: Олександр Єдін (4 березня), Сергій Лабазюк (1 серпня), Валентин Ничипоренко (11 березня), Віктор Остапчук (дата невідома), Володимир Пехов (29 січня), Віктор Тимошенко (6 серпня).

Юрій Мірошниченко подав заяву з проханням вважати результатом його голосування - "Проти". Владислав Атрошенко 1 жовтня звернувся до Апарату ВРУ з проханням виправити дані про поіменне голосування 16 січня у електронній базі Верховної Ради, оскільки вважає, що не голосував «за» вказаний законопроект і зарахування його голосу "за" було "технічною помилкою".

За матеріалами рух "Чесно"
http://chesno.org/news/2001/

Додати коментар


Захисний код
Оновити