Багатофункціональний надсучасний хірургічний стіл, на якому насамперед оперуватимуть бійців АТО, 12 вересня подарували Вінницькому військово-медичному центру. Досі вінницькі військові медики про такий дороговартісний, але дуже потрібний стіл тільки мріяли – коштує обладнання близько 50-ти тисяч доларів США. Подарунок землякам зробив столичний меценат родом із Вінниччини – Руслан Демчак.

– Особливості цього операційного столу у тому, що він працює як від електрики, так і в ручному режимі. Особливо він зручний для використання пораненими. Стіл багатофункціональний – на ньому можуть працювати як абдомінальні хірурги, так і урологи. Можна оперувати на спині, на бокових поверхнях тіла, на грудній клітині, кінцівках, – розповідає начальник військово-медичного клінічного центру центрального регіону, полковник медичної служби Сергій Петрук.

Сергій Олександрович зізнався, що це операційний стіл – останній «писк» техніки у галузі медицини. І без допомоги благодійників таке обладнання у Вінниці з’явилося б не скоро.

– При зустрічі із Русланом Євгеновичем я розповів, що було би добре мати хороший хірургічний стіл. Але й не підозрював, що подарунок буде саме такий – надсучасний операційний стіл німецького виробництва. Все завдяки тому, що меценат знається на сучасних технологіях, – з вдячністю говорить Сергій Петрук.

Не приховує радості від того, що працюватиме на такому обладнанні, Руслан Стащук – начальник клініки планової та ендоваскулярної хірургії військово-медичного центру.

– Цей стіл для медиків – сучасний витвір мистецтва. Адже на ньому можна виконувати практично усі операції, які нині існують. Стіл може повертатися в різні сторони, що дозволяє просто під час операції виконувати рентгенівські знімки, в тому числі й ангіографію. Звісно, це значно прискорить час виконання операцій та підвищить фаховий рівень лікарів, – каже головний хірург шпиталю. Відкладати із обновкою військові медики не збираються – уже сьогодні стіл встановлять в операційній, після чого він готовий приймати пацієнтів. А їх у військово-медичному центрі чимало – 176 учасників АТО, з них 78 – із вогнепальними пораненнями.

– Від «Блоку Петра Порошенка» і від мене особисто, як вінничанина, я хотів би подарувати вам цей медичний прилад, щоб ви могли на найвищому рівні оперувати поранених військових, які захищають нашу батьківщину. Сподіваюся, що це буде не останній подарунок від вінничан, і база нашого військово-медичного центру буде найкращою не лише в Україні, а й, можливо, у Європі, – висловив сподівання Руслан Демчак, вручаючи сертифікат начальнику медичного центру. – Усі ми віримо у швидке завершення війни, тож цей стіл прослужить і для мирного населення не лише міста й області, а також сусідніх регіонів.

Руслан Демчак є одним із акціонерів мережі приватних клінік, де працює багато фахівців, які можуть проконсультувати й допомогти обрати якісну медичну техніку за розумною ціною, щоб уникнути багатьох бюрократичних посередників. Меценат висловив сподівання, що окрім таких консультацій, намагатиметься допомогти профінансувати ті чи інші закупки. На це сподіваються і вінницькі медики, адже потреб у обладнанні військово-медичного центру багато. Так, для військового мобільного шпиталю, який виконує завдання в зоні АТО, дуже потрібні пересувні комплекси – тобто на базі автомобілів.

– Потрібні мобільні операційні, протишокові відділення, діагностичні комплекси. Це досить дорого коштує, але зараз у нас в Україні з’явився вітчизняний виробник, який цю продукцію випускає значно дешевше, а якістю від зарубіжних аналогів це обладнання практично не відрізняється. Так, вартість п’яти таких фургонів загалом складатиме близько 15-ти мільйонів гривень. Вони би значно пришвидшили темп і покращили якість роботи із пораненими, котрих доставляють із поля бою. Багатьом солдатам вдалося би уникнути ампутації кінцівок, наприклад, – каже полковник медичної служби Сергій Петрук.

   

Із матеріалів http://vinnitsaok.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити